Prosinec 2009

Rok 2010

31. prosince 2009 v 20:00 | Werush
Určitě jste si všimli, že Silvestr je tu a s ním nastupuje nový rok, rok 2010 . Tak si co nejvíc užijte oslavu, atˇ se Vám v novém roce splní všechny plány a přání a atˇ do něj vkročíte tou správnou nohou.

Werush


Typy na silvestrovské outfity

31. prosince 2009 v 15:05 | Werush
Co si na takovou slavnostní akci obléci? V čem na konci a zároveň začátku Nového roku zazářit?
Připravili jsme pro vás typy, ve kterých rozhodně zazáříte.

Top a černé kalhoty

Beata Rajská – MARNIVOST 2010

30. prosince 2009 v 16:49 | Werush
,, Příjemné, svěží a zároven jemné modýlky, co říkáte? "

Beata Rajská představila novou autorskou kolekci beata RAJSKA - MARNIVOST 2010.


Ramiho Salamoun - Mladá elegance

30. prosince 2009 v 11:26 | Werush
,, Dokonalost a genialita ... více slov bohužel nenalézám "

Stejně jako jeho kolegové z Blízkého Východu se i Rami zaměřuje na ženskou krásu a nadčasovou a přitom výraznou eleganci. Jeho kreace přesně vystihují, po čem ženu ve skrytu duše touží - dech beroucí krásu, neokoukaný půvab, nepřehlédnutelnou originalitu a samozřejmě báječný pocit ze skvělého vzhledu.

Rami Salamoun mistrně kombinuje klasický styl s aktuálními trendy a technologiemi, čímž dostává jeho práce skutečně mezinárodní uplatnění. Hodí se stejně dobře do královského paláce arabské princezny, na červený koberec v Hollywoodu i na ples v Paříži. Což ostatně jasně dokazuje i zimní kolekce společenských šatů. Ta se nese v duchu temné, typicky zimní barevné palety, na jejímž základě rozehrávají rafinovanou hru smyslné prostřihy, náročné zdobení a rafinované vlečky. Každý jednotlivý model přímo hýčká křivky ženského těla, které vyzdvihuje na pomyslný trůn veškeré krásy. To vše však při plném zachování elegance a šik stylu, bez jediné špetky vulgarity.Oblíbené „malé černé“

29. prosince 2009 v 14:41 | Werush
Temně černá až antracitová, dramatický lesk a drapérie, excentrické střihy a drsné volány- to vše jsou "malé černé"! Jednoduché šaty univerzálního střihu, které se zrodili v hlavě návrhářské ikony Coco Chanel, tak dostávají nový rozměr - "drama".


20 nejhorších modních hraček

28. prosince 2009 v 12:00
,, Ty věci jsou ale opravdu děsné až kýčovité , ale některé např. mobilní telefony se mi celkem líbí ".

Technické doplňky jsou dnes plnohodnotnými módními doplňky každého z nás. Ne všechny tyto módní hračky se ale návrhářům a výrobcům vydaří. Sestavili jsme pro vás hitparádu dvaceti nejhorších "módních hraček" - technických doplňků, které byly letos vypuštěny na trh. Nepodařené retro, odporný design nebo absolutní nesladěnost barev.

1. iPod clock

Kosatka ve Španělsku úmyslně zalehla svého cvičitele, muž nepřežil

27. prosince 2009 v 10:43 | Werush
,, Holt jsou ty zvířata na nás moc chytrá "

Kosatka dravá (Orcinus orca) v nádrži zoologické zahrady na ostrově Tenerife napadla a následně zabila svého cvičitele. Zvíře devětadvacetiletého muže během výcviku úmyslně zalehlo. V sobotu o tom informoval španělský deník La Opinión.


Módní „plechy“

25. prosince 2009 v 10:40 | Werush
,,Pěkné autíčka, že? "

Auta už dávno nejsou pouze dopravním prostředkem, způsobem, jak se dostat z místa na místo, ale mohou být také luxusním módním doplňkem.

Bugatti Royale Kellner Coupe


Vánoce jsou tu aneb Štědrý den nastal

24. prosince 2009 v 9:00 | Werush
Možná jste podobné články zaregistrovali i na jiných blocích, ale slušnost je šlusnost, a tak Vám chci popřát co nejkrásnější Vánoce, aby jste pod stromečkem nalezli to, co jste si přáli a taky hodně zdraví a vánoční pohody.
Mrzní mě , že letos budou Vánoce na blátě, ale snad Vám to tu pohodu nepokazí.

Werush


Moje tvorba- Napodobení pravěké kresby

22. prosince 2009 v 11:00 | Werush
Toto dílo patří k našemu školnímu žákovskému projektu, který jsem vypracovávala společně s mou sestrou Anet. Téma našeho projektu je ,, Vývoj kresby a malby" , takže určitě víte, že vše začínalo v pravěku. A na základě toho jsme si se setrou řekly, že bysme jako praktickou část k našemu projektu mohly vytvořit napodobeninu pravěké kresby.
Takže Vám stručně popíšu jak jsme postupovaly:

- Takže nejdříve jsme si na dřevěnou desku ( 80 cm x 80 cm ) nanesly pletivo, a poté jsme pod pletivo zasun

uly pokrčené kousky novin tak, aby vznikl reliéf.
- Poté jsme všechno zasádrovaly a nabravily na odstín, který má připomínat odstín pískových skalních stěn.
- Dále jsme zašaly na povrch kreslit pravěké zvíře -býka, kterého jsme jemně vybarvily a nakonec jsme dodělaly pozadí.

Vše trvalo shruba 2-3 h a myslím, že se nám to velmi povedlo

Werush


FOTOGRAFIE JSOU POD AUTORSKÝM PRÁVEM!!! ZKOPÍROVÁNÍ JE POD POKUTOU A ZABLOKOVÁNÍM IP ADRESY!!!

Zemská atmosféra má mimozemský původ, tvrdí vědci

21. prosince 2009 v 12:00 | Werush
Hlubinné průzkumy pod povrchem země v Novém Mexiku přinesly vědcům nové poznatky o složení plynů na Zemi v dávné minulosti. Podle serveru ScienceNOW našli odborníci přesvědčivý důkaz, že zemská atmosféra má z velké části mimozemský původ, a to díky kometám, které na ni dopadly. Mění to dosavadní teorie o vzniku zemské atmosféry.


Zimní trendy- Teplá olivová barva

20. prosince 2009 v 10:05 | Werush
,, Zajímavá barva, příjde mi trošku do zlatova ,s kombinací černé vypadá ale dobře "

Olivová barva je v módě velice oblíbenou barvou po celém světě. Nejenže se s ní nedá nic pokazit, ale navíc vypadá úžasně a nabízí spoustu variant pro nezvyklé barevné kombinace. Je navíc barvou přírody, takže vhodná pro všechny, co chtějí vypadat přirozeně a přesto netradičně.


Symbolika barvy Warm olive, neboli "teplá olivová"

Módní návrháři si pro inspiraci šli tentokráte hodně daleko - a to do exotických zemí. Teplá olivová je barvou teplých krajin, označuje souznění s přírodou. Má však mnoho dalších významů, podněcuje klid a naději, působí uklidňujícím dojmem, ale zároveň nabíjí novou energií. Podporuje fantazii, sebevědomí a nespoutanost - z hlediska významu tedy stoprocentně vhodná barva pro podzimní období, které je ponuré a je dobré jej trochu oživit.
Teplá olivová barva se hodí jako samotný podklad pro outfit, tak pro doplňky. Odstín teplé olivové se objevuje všude kolem nás. Je obsažen ve vodě, v květinách a samozřejmě v zeleni okolo nás. Je skvěle kombinovatelný například s azurově modrou, červenou, oranžovou, černou, šedou, smetanovou i růžovou.


Nový dess

19. prosince 2009 v 19:46 | Werush
Čauky, možná jste si všimli, že je tu nový dess. Řekla jsem si, že je dost černé a že to tu potřebuje trochu prosvětlit a tak jsem vsadila na bílou a do záhlavka hodila suprovej obrázek ( aspon pro mě) Netrvalo mo ti dlouho, tak 15 min, a ani ponějakým složitě vymakaným designu netoužím, jak se říká ,, v jednoduchosti je krása" a já jsem s ním spokojená.

Jak se v zimě obléknout do společnosti?

19. prosince 2009 v 16:29 | Werush
Pro letošní zimu by se dalo říct, že jsou dovolené snad všechny barvy, ale jako vždy zůstává černá barva pro společenské šaty tou základní a to ve všech délkách a střizích.
Ale také se budou nosit nabírané, skládané i vícebarevné modely.


Moje návrhy- společenský oděv (fixa+ akvarel. pastelky)

18. prosince 2009 v 18:32 | Werush
Takže opět mé skice, také na ,,návrh pololetí". Zase jsem použila vlastní stylizaci postav a inspirovala jsem se černozeleným motýlkem, jehož název si bohužel nepamatuji, tak snad to nevadí

Werush

KRESBY JSOU POD AUTORSKÝM PRÁVEM!!! ZKOPÍROVÁNÍ JE POD POKUTOU A ZABLOKOVÁNÍM IP ADRESY!!!
Zimní trendy- Barva pálené hnědi

17. prosince 2009 v 12:00 | Werush
,, Příjemná barvička, že? Připomíná mi léto "

Burnt sienna nebo pálená hněď je barvou úžasného odstínu. K jejímu využití je spousta možností. Hodí se jak na samotný outfit, tak na módní doplňky nebo šperky. Pomocí této barvy se dají skvěle zvýraznit jiné barevné odstíny, a to jak studené, tak teplé.

Symbolika barvy Burnt sienna

Pálená hněď, neboli Burn sienna je barvou spolehlivých a trpělivých lidí. Preferují ji lidé, kteří umí stát nohama pevně na zemi a nevznášejí se v oblacích. Zároveň je barvou optimismu a povzbuzuje dobrou náladu už od prvního pohledu. Sienna je také symbolem moudrosti a vysoké inteligence.

Alice Temperley - úžasná a různorodá kolekce pro ženy

15. prosince 2009 v 12:00 | Werush
,, Pěkná, jemná a nápaditá kolekce, co říkáte? "

Alice Temperley vystudovala módní návrhářství na Central Saint Martins a také umění na Royal College of Art. Delší dobu spolupracovala se společností Como, než si založila svou vlastní- Temperley London.

Alice Temperley ve své kolekci uvedla například korzetové outfity nebo šaty á la řecká bohyně.


Zimní trendy- Majoliková modř

13. prosince 2009 v 13:47 | Werush
,, Tak do této barvy jsem se ,,zabouchla". Vypadá tajemně, ale na druhou stranu luxusně "

Tento barevný odstín modré je záhadný, slušivý, tmavý a přesto optimistický. Není divu, že se stal jednou z top 10 barev letošní zimní sezóny.

Symbolika barvy Majolica Blue

Majoliková modrá patří ke studeným barvám, symbolizuje moře, ale i konzervatismus. Je barvou povinností, které přinášejí úspěch. Přestože se jedná o studenou barvu, působí mírným dojmem a celkově uklidňuje. Zlepšuje schopnost se soustředit, takže se skvěle hodí i do práce na běžné nošení! Připomíná nekonečnost nebe, dává pocit svobody. Pročišťuje mysl a podporuje kreativní myšlení.
Co se týče symboliky, mají odstíny nejpestřejší charakteristiku ze všech barev. Odstín Majolica Blue navíc obsahuje příměs fialové barvy, která je mystická, spirituální a srdečná. Pomáhá při meditaci a maximálně uklidňuje.


Kontroverzní Jeremy Scott opět šokoval

12. prosince 2009 v 11:16 | Werush
,, Trošku mi to připomíná rodinku Flinstounových , ale jsou to velmi zajímavé a zábavné modely "

Jeremy Scott patří mezi kontroverzní návrháře, na jejichž přehlídku se každý těší. Londýnský týden módy. Jeho jarní kolekce je plná veselých, křiklavých barev, plážových outfitů s motivy zvířecích potisků a dalších trenodých záležitostí.Ke své nové jarní a letní kolekci přiřadil také extravagantní účesy. Některé jeho modely navozují atmosféru pravěkých oblečků.

Moje návrhy- mladá volná tvorba ( fixa+akvarel.pastelky)

11. prosince 2009 v 16:09 | Werush
Opět jsem se činila a to do školní souteže ,,návrh pololetí", kterou má náš obor povinnou. Jsou to jen skice, takže si pokud možno nevšímejte těch vedlejších čmáranců a nijak zvláštˇ nezkoumejte ani antomii, jelikož jsou to mé vlastní stylizované skice, u kterých se na správnost anatomie nehledí.

Werush

KRESBY JSOU POD AUTORSKÝM PRÁVEM!!! ZKOPÍROVÁNÍ JE POD POKUTOU A ZABLOKOVÁNÍM IP ADRESY!!!