Leden 2010

Největší dýně na světě

31. ledna 2010 v 15:36 | Werush
Učitelka z Ohia Christy Harpová vypěstovala nejtěžší dýni na světě, váží 782 kilogramů. Dýně, se kterou se přihlásila do soutěže, překonala současný rekord o 16 kilo. Za svého oranžového obra získala odměnu 2500 dolarů a může si prý činit nárok na světový rekord.


Známé omyly

31. ledna 2010 v 11:49 | Werush
Bobr jí ryby a umí kácet stromy
Bobr je vegetarián a živí se většinou kůrou mladých stromů, měkkým dřevem a oddenky vodních rostlin. O kácení nemá ani ponětí. Stromy u vody se stejně naklánějí k hladině, takže tak jako tak spadnou do říčního proudu. Bobr jich využívá k stavbě hrází a úkrytů. Zvládne i kmen s průměrem až 70 cm.


Čínský farmář pěstuje hrušky v podobě batolat

30. ledna 2010 v 15:58 | Werush

Jistý čínský farmář se rozhodl pěstovat hrušky, které mají zcela nezvyklý a kuriózní tvar - vypadají jako malé děti. Podnikavec doufá, že tak dosáhne zvýšení prodeje své produkce. Podle klasického románu Cesta na Západ imaginární ovoce ve tvaru nemluvněte zajišťuje tomu, kdo jej pozře, nesmrtelnost. Farmář Chao Sien-čang, který vlastní sad v severočínské provincii Che-pej, se rozhodl proměnit fikci ve skutečnost. Na pomoc si vzal laminátové a plastové formy ve tvaru batolat, do nichž malé hruštičky na šest měsíců vměstná.
"Lidé se mi posmívali, že jsem blázen. Že prý je to všechno nesmysl a že takové ovoce prostě vypěstovat nejde. Nabádali mě, ať přestanu marnit čas a zbytečně utrácet peníze," říká Chao, který už prodal téměř 18 000 hrušek, jež přijdou na nemalou částku 50 jüanů (125 korun) za kus.
Nápad tvarovat hrušky dostal Chao před šesti lety, když v supermarketu uviděl želé formované do různých tvarů. Ve snaze udržet se na přeplněném trhu s ovocem začal experimentovat s různými formami, až našel tu nejlepší. Nezvyklá novinka vzešlá z první úspěšné sklizně přivábila do jeho sadu spoustu návštěvníků a kupců.


Nasaďte si klobouky

29. ledna 2010 v 19:11 | Werush
Tento módní doplněk jako by upadl v místních končinách téměř v nemilost. Zatímco na západ i na východ od nás vlastní většina žen alespoň jeden, pro Češky představují většinou cosi nemyslitelného. A přitom právě takový doplněk dokáže povýšit i ty nejnudnější šaty na vrchol elegance. Ani sportovní typy se kloboukům nemusí vyhýbat a zavrhovat je. Existuje mnoho modelů, které skvěle doplní džíny a sáčko.

Nošení klobouků se neomezuje jen na běžné denní nošení, ale hodí se na nejrůznější společenské události. Na některých je dokonce i pro dámy povinný, např. návštěva koňských dostihů, oficiální události šlechty apod. I na ples se nebojte zkrášlit hlavu něčím výjimečným, nezavrhujte ani extravagantní drobná umělecká díla.

Pletené ponožky, které vás zahřejí i pobaví

29. ledna 2010 v 8:22 | Werush
,, Pěkné ponožtičky, že? "

Ptáte se jaké materiály, barvy a vzory jsou právě aktuální u pletených ponožek? Jsou vůbec módní nebo je nosíme pouze ze zvyku a povinnosti? Pletené ponožky jsou stále in a hlavně ty barevné, pruhované a s obrázky.


Kabelky vídané i nevídané od Judith Leiber

28. ledna 2010 v 16:30 | Werush
,, Spíše mi ty kabelky příjdou jako sošky, ale jsou opravdu netradiční "

Chtěla byste nějakou opravdu netradiční kabelku? Takovou, jakou hned tak někdo nemá? Tak to byste měla sáhnou po kabelce z kolekce značky Judith Leiber.
Judith Leiber je americká luxusní značka kabelek a módních doplňků, která je symbolem elegance, stylu a sofistikovaného designu. Každá kabelka je vyrobena s pedantní pozorností na každý detail a každá musí také naprosto dokonale sednout do ruky. Modely kabelek Judith Leiber nosí celebrity po celém světě.Moje návrhy- Boty 2 (fixa+akvarel.pastelky)

24. ledna 2010 v 9:30 | Werush
Tak jsou tu opět mé modní skice bot ( nějak mě to začalo bavit).


Werush

KRESBY JSOU POD AUTORSKÝM PRÁVEM!!! ZKOPÍROVÁNÍ JE POD POKUTOU A ZABLOKOVÁNÍM IP ADRESY!!!


Farmář postavil obří hrad z balíků sena

23. ledna 2010 v 13:57 | Werush
Když australský farmář Rob Marshall konečně svezl všechno seno, aby měl čím krmit svoje stádo hovězího dobytka, zjistil, že spoustu balíků nemá kam dát. A tak se šel poradit s kamarády do hospody. Po několika pivech se s kamarády vsadil, že si splní svůj životní sen, postaví si hrad a proslaví Austrálii. Během dopoledne následujícího dne z balíků sena postavil hrad o rozměrech 30 x 6 m a o svém díle informoval všechny okolní noviny. Místo smíchu jeho hospodských kamarádů si teď farmář užívá svou slávu a provází desítky turistů po své farmě a hradu.


Návrhář Samuel Cirnansck má odvahu – na hlavu modelek nasadil stínidlo lampy

23. ledna 2010 v 11:08 | Werush
,, Úžasná kolekce, modely , barvy a celkové vyjádření fantazie! I já jsem zastánce toho, že aby vznikla kolekce, nemusí být vždy potřeba celá škála barev , ale přitom stačí i minimum "


Samuel Cirnansck nepatří mezi u nás, ale ani ve světě notoricky známé designéry. Přesto tento brazilský designér dokáže zastínit kolekce mnohých předních světových značek a top designérů.

Samuel Cirnansck kombinuje. Míchá starobylé s moderním dekorem. Sahá po netradičních materiálech a technikách. Nebojí se kombinovat polyamid, syntetickou kůži s tvídem nebo vlnou. Outfity oživuje krajkou i 3D efekty. Hraje si z drapérií, do svých modelů "vetkává vítr". Jeho kolekce patří mezi to nejpokrokovější.
Samuel Cirnansck nepotřebuje barvy. Vystačí si s minimem. Stačí mu například jen šedá a hra světla a stínu, které se rozpoutává na dokonalých tvarech jeho modelů.


Kirkwoodovy boty opět šokují

22. ledna 2010 v 12:00 | Werush
,, Super botky!"

Kirkwoodovi stačil jeden střih bot a posedlost hadí kůží k tomu, aby vytvořil naprosto neodolatelnou kolekci obuvi pro letošní jaro a léto 2010. Pomocí fascinujícího tvaru, neodolatelných vzorů a barev a pomocí sexy vysokých podpatků přes 12 cm vytvořil sexy kolekci hodnou velkého "mistra ševce".
Kirkwoodovy boty nejsou doplňkem outfitů. Jsou dominujícím prvkem a zaslouží si, aby je jejich nositelka nechala vyniknout. Perfektní tvar má ohromující, přes 12 cm vysoké podpatky, a designovou platformu alespoň trochu ulehčující chůzi v těchto botách. Připomínají spíše dílo mistra sochaře, než obyčejné boty.


Christian Dior

21. ledna 2010 v 12:00 | Werush
Francouzský legendární návrhář byl tvůrcem tzv. New Look - nového vzhledu ženy, který se vyznačoval vosím pasem, zvýrazněným poprsím, úzkými rameny a odhalenými koleny. Společně se svým partnerem Jacquesem Rouetem se také stal průkopníkem licenční dohody v módním průmyslu.


Moje návrhy- Boty ( fixa+akvarel.pastelky)

17. ledna 2010 v 12:53 | Werush
Opět jsem se činila a opět tu jsou mé návrhy. Nejsou to ovšem návrhy oděvů. Jelikož mě baví navrhovat i boty, tak jsem nakreslila pár skic bot. Jsou to jen skice návrhů, ani nevím jestli by se daly realizovat, jelikož sama z vlastní zkušenosti vím, jak je těžké takové boty zrealizovat, přece jenom to musí být pevné a hlavně , aby se v tom vůbec dalo chodit. Jinak sem určitě časem přibudou ještě další skice

Werush

KRESBY JSOU POD AUTORSKÝM PRÁVEM!!! ZKOPÍROVÁNÍ JE POD POKUTOU A ZABLOKOVÁNÍM IP ADRESY!!!


V teple krásných bačkůrek

16. ledna 2010 v 18:48 | Werush
Když přijdeme domů z práce, ze školy nebo vlastně odkudkoliv, kde dlouho chodíme, potřebují si naše chodila odpočinout a v zimě navíc pořádně zahřát.
Módní styly posledních let jsou neúprosné, a tak se stylově můžeme oblékat a obouvat nejen do společnosti, ale i na doma.


Muž během roku vyzkoušel téměř 150 dopravních prostředků! Jak to dokázal?

16. ledna 2010 v 17:31 | Werush
Při novoročním přípitku si 82-letý Edwin Shackleton z anglického Bristolu předsevzal, že už nebude vysedávat doma a v roce 2009 bude pořádně cestovat. Slíbil si, že během roku musí celkem vyzkoušet sto různých dopravních prostředků. Během roku se mu podařilo vystřídat a často také řídit 136 dopravních prostředků, z nichž nejzajímavější bylo řízení vnášedla, opuštěné cikánské maringotky, policejního auta, kozího spřežení, vojenského tanku, lokomotivy, horkovzdušného balónu, požárního člunu a popelářského vozu.


Bydlete hypermoderně – natřete stěny na fialovo a pořiďte si bílý nábytek

16. ledna 2010 v 13:35 | Werush
,, Dokonalé designy, miluju fialovou!"

Milujete fialovou? Nebojte se jí použít jako dominující barvu i ve svém moderním interiéru. V kombinaci s minimalistickým stylem zařízení vytvoříte hypermoderní prostor, který bude důkazem vašeho vytříbeného vkusu.

Fialová barva v sobě nese protiklad a napětí červené a modré, dynamismus a statečnost, impulsivní výboje a laskavé oddání a nese podtóny tajemství a mystiky, potenciální dramatičnosti. Symbolizuje důstojnost, povýšenost, mystickou tajemnost a utlumenou vášeň. Může dobře vyjádřit citlivost a skrytou touhu.

Rodarte vsadilo na Kirkwooda – vznikla tak kolekce kombinující primitivismus a futurismus

16. ledna 2010 v 9:58 | Werush
,, Dokonalá a působivá kolekce!"

Postapokalystické vize budoucnosti stírají vize mezi primitivismem a futurismem. Důkazem toho je i kolekce Rodarte, jejíž autorky se navíc spojily s talentovaným návrhářem obuvi Nicholasem Kirkwoodem a vytvořili tak souznění, jež se proměnilo v kolekci postavenou na příběhu, posedlou spálenou zemí a novátorskou doslova v každé detailu.
Tak trochu jako svět snů po požití psychotropní látky - tak působí kolekce Kate a Laura Mulleavy, jež stojí za kolekcí Rodarte pro jaro a léto 2010. Jejich soukromý barokní svět s gotickými podtexty je novým pohledem na strukturu a materiály a překvapivě vytváří spíše futuristickou atmosféru než by se nimral v minulosti. Zaměřte se na detaily - protože právě na nich je toto geniální módní dílko postaveno.Varování!

15. ledna 2010 v 16:56 | Werush
Takže ještě jednou mi něco takéto napíšete do komentářů tak Vás s ním upřímě pošlu někam a bez lítosti smažu nebo rovnou blokuji. Určitě i Vám se to objevuje na blogu, takže víte, jak je to nepříjemné, když se Vám v komentáři objeví dvoumetrová a ještě dvakrát tak široká kravina . např:


PROTO BYCH BLOGAŘE POD PŘEZDÍVKOU ,,borec" POPROSILA, ABY MI TAKOVÉTO BLBOSTI KE ČLÁNKŮM NEPSAL, TO AT RADŠI NEPÍŠE NIC.
Možná si říkáte, že z toho dělám vědu, ale mě to prostě vadí.

Werush
.---------♥LOVE♥----------------♥LOVE
------♥LOVE♥LOVE♥------♥LOVE♥LOVE♥
----♥LOVE♥LOVE♥LO---VE♥LOVE♥LOVE♥
------♥LOVE♥LOVE♥LOVE♥LOVE♥LOVE
--------♥LOVE♥LOVE♥LOVE♥LOVE♥LO
----------♥LOVE♥LOVE♥LOVE♥LOVE♥
------------♥LOVE♥LOVE♥LOVE♥LOV
--------------♥LOVE♥LOVE♥LOVE♥L
----------------♥LOVE♥LOVE♥LOVE
------------------♥LOVE♥LOVE♥LO
--------------------♥LOVE♥LOVE♥
----------------------♥LOVE♥LOV
------------------------♥LOVE♥L
-------------------------♥LOVE
---------------------------♥LO
--------------------------------------------
------------------♥LOVE♥------------♥LOVE♥LOV
-----------♥LOVE♥----♥LOVE♥-----♥LOVE♥---♥LOVE♥
-----------♥LOVE♥-------------------♥LOVE♥-----♥LOVE♥
-------------♥LOVE♥-----------------♥LOVE♥-----♥LOVE♥
-----------------♥LOVE♥-------------♥LOVE♥---♥LOVE♥
--------------------♥LOVE♥----------♥LOVE♥LOVE♥
---------------------♥LOVE♥---------♥LOVE♥---♥LOVE♥
------------------------♥LOVE♥------♥LOVE♥-----♥LOVE
---♥LOVE♥----------♥LOVE♥-------♥LOVE♥--------♥LOVE♥
-----♥LOVE--------♥LOVE♥---------♥LOVE♥-------♥LOVE♥
-------♥LOVE-♥LOVE♥--------------♥LOVE♥------♥LOVE♥
------------♥LOVE♥------------------♥LOVE♥----♥LOVE♥
----------------------------------------♥LOVE♥LOVE♥
Pošli toto všem svým SB, které máš ráda. Nezapomeň i na mě. Pokud to nepošleš, bude to znamenat, že je nemáš

Kohoutí stopa nesmí chybět ani ve vašem zimním šatníku

15. ledna 2010 v 12:00 | Werush
,, Miluju tento vzor!"

Pepito je vzor, který nosily naše babičky, nosíme jej i my. Pepito, nebo jestli chcete, kohoutí stopa, je jedním z trendových vzorů, které snad nikdy neupadnou v zapomnění.
Pepito je tkanina se střídavě světlými a tmavými barevnými efekty, které jsou ve tvaru drobných nebo větších geometrických vzorů. Při pohledu zblízka tvoří jakýsi vzor kohoutí stopy, díky které také původní pepito u nás získalo svou přezdívku. Velikost stopy je dána střídavou vazbou. Tkanina pepito se vyrábí většinou z vlněných nebo bavlněných přízí, poslední dobou také však z umělých vláken.
Pepito bylo dříve tkaninou vhodnou pro kabáty nebo kostýmy, popřípadě sukně. Dnes je však všechno jinak! Pepito vzor mohou mít nejen kabáty nebo jiné hrubší svršky či sukně, ale také šátky, čepice, klobouky, rukavice, punčocháče, boty a nejrůznější módní doplňky.


Poštovní holub je v přenosu dat rychlejší než internet

13. ledna 2010 v 12:00 | Werush
Poštovní holub je v přenosu dat rychlejší než internet


Přidejte si gorily horské mezi přátele na Facebooku

11. ledna 2010 v 12:00 | Werush
Internetová síť Facebook, moderní médium spojené s technologickým pokrokem lidstva, se začíná angažovat v oblastech ekologie a záchrany přírody. Uživatelé komunitní sítě si mohou za drobný poplatek přidat mezi své přátele vzácné gorily horské z africké Ugandy. Ty budou moci alespoň virtuální cestou opustit svá lesní obydlí a přinést peníze na provoz a obnovu rezervací. Informaci přinesl britský server BBC.
Internetová stránka Friend a Gorilla (Spřátel se s gorilou) umožní uživatelům internetových sítí Facebook nebo Twitter přidat si za dolar (asi 17 korun) toto vzácné zvíře mezi své přátele. Agentura AFP informovala, že lidé budou moci sledovat jejich život také díky kamerám umístěným v "neproniknutelných lesích" ugandského národního parku Bwindi.

"Protože nemůžeme fyzicky uspokojit stávající poptávku lidí, kteří gorily chtějí vidět, rozhodli jsme se využít technologie a dopravit gorily do obývacích pokojů po celém světě," vysvětlil podle AFP ředitel ugandského úřadu pro divokou zvěř. Uganda tak chce získat peníze na péči o ohrožené primáty, ale také pozvednout obraz své země. Podle BBC ale není jasné, jak často budou gorily na internetu obnovovat svůj status.

Ve volné přírodě žije asi 700 goril horských. Zdržují se na svazích pohoří na hranicích Rwandy, Ugandy a Konžské demokratické republiky. Na životech je ohrožují lesní požáry nebo povstalecké boje v Kongu. Vzácní primáti jsou přitom velkým turistickým lákadlem. Podle AFP za nimi jen do Ugandy loni přijelo 600 000 lidí.