Březen 2010

Dokáží zvířata předpovídat zemětřesení?

31. března 2010 v 7:00 | Werush
Celý svět zasáhla v krátké době neobvykle silná vlna zemětřesení: Haiti, Chile, Tchaj-wan. Co kdyby nějaké přišlo i k nám; můžeme se spolehnout, že nás varují domácí zvířata?

.

Sladké boty plné bonbónů

30. března 2010 v 7:00 | Werush
,, Musím říct, že by ty bonbony šly spíše do pusy než na podpatek  Ale jinak velmi originální.

Sarajevská designérka Belma Arnautović vytvořila vtipnou a až "fetišistickou" kolekci bot s barevnými bonbónkami, které nasypala do špičky boty nebo jimi olepila podpatek. S botami perfektně ladí také barevné punčocháče nebo nadkolenky v bonbónové barvě ozdobené romantickou černou saténovou stužkou. 

Arnautović kolekci vytvořila při svých studiích na sarajevské Akademii umění. Kolekce se jmenuje "Cukrátka" a vznikla na konci roku 2009. Podobné boty určitě nikde nekoupíte, ale mohou být inspirací pro vaše vlastní návraty do dětství.

1

Moje návrhy- mladá volná tvorba (fixa+akvarel.pastelky)

27. března 2010 v 10:23 | Werush
Opět sem dávám mé návrhy. Jsou to návrhy, které budu dávat do školní soutěže ,, Návrh pololetí". Je to  zatím taková minikolekce o 3 modelech, ke kterým dodělám ještě pár modelů.

Werush

KRESBY JSOU POD AUTORSKÝM PRÁVEM!!! ZKOPÍROVÁNÍ JE POD POKUTOU A ZABLOKOVÁNÍM IP ADRESY!!!můj návrh

Trendy boty pro vaše nožky

26. března 2010 v 7:00 | Werush
,, Pěkné a zajímavé botky, že? "

Všichni samozřejmě moc dobře víme, že těch trendů není nikdy dost.Určitě si dejte pozor na kombinování, které je základem každého outfitu. Pokud bude Váš model jednobarevný, doporučujeme boty, které jsou ve více barvách vzorované a naopak. Nechcete přeci vypadat jako cirkusový klaun?! Outfit by měl samozřejmě ladit alespoň s jednou barvičkou na Vašich lodičkách.


V kostele se našly zazděné ostatky 17 let pohřešované dívky

25. března 2010 v 7:00 | Werush
Hrůzný nález učinili stavební dělníci v kostele Nejsvětější Trojice v jihoitalské Potenze. V jeho podkroví našli zazděné tělo Elisy Clapsové, kterou úřady 17 let pohřešovaly. Dívce bylo v době jejího záhadného zmizení 16 let.

.

Poslední kolekce zesnulého Alexandra McQueena byla odtajněna

23. března 2010 v 7:00 | Werush

Po mrtvém královi zbyl poslední skvost - dlouho utajovaná kolekce pro letošní podzim a zimu 2010/2011 byla představena v Paříži. Celkem šestnáct představených modelů je krásnou tečkou, kterou svůj život ukončil Lee Alexander McQueen.

Kolekce měla být původně představená na letošním jarním newyorském Fashion Weeku spolu s dalšími kolekcemi pro nadcházející podzim a zimu 2010/2011. Oznámení o Alexandrově smrti však organizátory vedlo k zrušení přehlídky. A tak se s jejím zveřejněním čekalo až do teď. No a výsledek - opět pastva pro oči hodna génia, jakým byl McQueen.
McQueenova umělecká zručnost, fantazie a schopnost kouzlit s technologiemi stvořila módního ducha, který je přítomen v každém modelu. Ty se odkazují na historii a dlouhé šaty i taláry ztělesňují dobu, do které se zatoulal McQueenův duch. Rokokové živůtky, třírozměrné výšivky, bohatý satén a krajka - to vše je tím nejhonosnějším způsobem aplikováno na modely kolekce.

Návrhář neustále experimentoval. Jednou z jeho posledních myšlenek byl přenos celých uměleckých děl na textil pomocí digitálních technologií a speciálních způsobů tisku. Inspiroval se byzantským uměním i uměním starých mistrů. Pátral po nových tvarech a promítal je do tkaniny jako organický spiritista.Imigrant šel pěšky Eurotunelem do Anglie, uprostřed ho to přestalo bavit

21. března 2010 v 11:37 | Werush
Téměř 26 kilometrů urazil pěšky železničním tunelem pod Lamanšským průlivem ilegální 23letý imigrant z Egypta, než se nakonec sám vydal do rukou úřadů poté, co náhle změnil názor na život v Anglii.

.

John Galliano -zima 2010/2011- vrství oblečení a doplňky k dokonalosti!

20. března 2010 v 13:34 | Werush
,, Úžasné, originální, dokonalé a fascinující! Galliano je holt módní mág. Kdybych byla ,,paní Zima" určitě bych si oblékla jeden z těchto modelů .

Pokud vám v žilách koluje láska k módě, sevře se vám při pohledu na poslední Gallianovu kolekci pro podzim a zimu 2010/2011 žaludek touhou. John Galliano zimní kolekce prostě umí. Lépe než ty letní. Čím více materiálu dostane do svých rukou, tím úžasnější kreace z nich dokáže stvořit. I tato poslední módní kolekce je důkazem, že Galliano je opět Gallianem. Kombinuje nekombinovatelné a přes vysokou míru extravagance svých oděvů jim dokáže neubírat na ženskosti a noblese.

John Galliano bravurně kombinuje usedlou proužkovanou oblekovinu a těžké flauše s barevnými výšivkami s folklorním nádechem a s bohatými umělými kožešinami. Přichází s novou siluetou.
Veškeré bohatě nafouklé modely kombinuje Galliano s kamašemi - tedy ne se žádnými extra upnutými legínami. V kolekci najdete pouze pěkně úzké kamaše z tlustších materiálů, které se na noze vlní a sbírají.

1

Moje kresba- Studie muže ( tužka)

19. března 2010 v 7:00 | Werush
Tohle je pro změnu studie muže, opět kreslená v hodinách figurálního kreslení. Takovéto studie mě baví víc, než samotná figura, u této kresby mě ale obzvlášt bavilo vykreslování a stínování svalů . A ještě jenom pro případ, že by se vám něco nezdálo, tak všechny rozměry jsou správné.

Werush

KRESBY JSOU POD AUTORSKÝM PRÁVEM!!! ZKOPÍROVÁNÍ JE POD POKUTOU A ZABLOKOVÁNÍM IP ADRESY!!!,,Kopýtka" od Versacoho

17. března 2010 v 7:00
Jarní kolekci Versace v nádherných živých pastelech a potiscích neoddělitelně doplňují exkluzivní boty, které dokonale ladí s barvami i střihy modelů. Vysoké podpatky a platformy jsou již skoro samozřejmostí, ale návrhářka Donatella Versace se nebála vsadit také na extravagantní potisky a dokonce na štulpny.

Nešetřilo se vzory, ale ani barvami. Avšak přestože jsou boty mnohdy až pětibarevné, nepůsobí přeplácaně ani nevzhledně či nekombinovatelně. I když byste zrovna neměla celý outfit Versace, boty lze nádherně sladit s jednobarevnými černými nebo bílými šaty, ale i se šaty dalších barev.Moje kresba- Studie ženy ( tužka)

15. března 2010 v 7:00 | Werush
Tahle skica vznikla, když jsem se večer na intru nudila Je to skica ženy ze zadu ( strašně se mi líbila předloha i prohnutí těla) kreslená tužkou B7

Werush

KRESBY JSOU POD AUTORSKÝM PRÁVEM!!! ZKOPÍROVÁNÍ JE POD POKUTOU A ZABLOKOVÁNÍM IP ADRESY!!!


Džíny jinak

14. března 2010 v 16:36 | Werush
,, Pěkné a nápadité modely "

Džínsy má v šatníku každý, horší už je to s další džínovou módou. Kdy jste měly na sobě kompletní džínový outfit s džínskou? Nebo džínové šaty? Nejspíš už dlouho ne. Džínsovina se přitom objevila v mnoha kolekcích návrhářů pro letošní jaro a léto.


Muž s nejdelšími vlasy na světě zemřel, nestříhal se déle než 50 let

14. března 2010 v 14:13 | Werush
Vietnamec Tran Van Hay žijící v regionu Kien Giang se dožil úctyhodného věku. Jeho středeční skon v 79 letech by asi nebyl nikterak pozorně sledován, kdyby jeho léta nemyté vlasy neměly délku přes šest metrů. Podle posledních odhadů mohly krátce před jeho smrtí měřit zhruba 680 centimetrů.


Funny pictures

14. března 2010 v 10:48 | Werush
Série povedných fotek

Nová kolekce šperků Blanky Matragi

14. března 2010 v 9:39 | Werush
Stát se světoznámou módní návrhářkou a zároveň osobní přítelkyní mnoha princezen není jen tak. Jedné české rodačce se to přesto podařilo. Touto ženou je Blanka Matragi, která právě dokončila novou kolekci šperků.


Moje kresba- Figura (uhel)

13. března 2010 v 10:40 | Werush
Tohle je má kresba spolužačky, kterou jsme kreslili v hodinách figurálního kreslení. Model si vždycky zvolí nějakou pózu, v tomto případě byla spolužačka opřená o stojan.

Werush

KRESBY JSOU POD AUTORSKÝM PRÁVEM!!! ZKOPÍROVÁNÍ JE POD POKUTOU A ZABLOKOVÁNÍM IP ADRESY!!!


Ozvláštněte konec zimy outfitem v zelené

12. března 2010 v 12:00 | Werush
Zima ještě zdaleka nekončí, a pokud je váš šatník vybavený oblečením v tmavých barvách, zapomeňte na ně. Pořiďte si outfity v zelené barvě, které jsou nabité energií! Připravte se na jaro zelenkavou barvu.


Lidožravý žralok se směje. Nebo hrozí?

10. března 2010 v 12:00 | Werush
,, Opravdu vypadá, jakoby se smál, že? Příjde mi to roztomilé "

Husarský kousek se povedl jednomu potápěčovi v Mexiku. Vyfotil jen z několika metrů žraloka lidožravého a přežil.

Odvážnému potápěčovi se podařilo v mexických vodách dostat jen pár metrů k obrovské rybě. Mořský zabiják vycenil široce své bílé tesáky do objektivu.

Podmořský expert se potopil pod mořskou hladinu u mexického letoviska Guadalupe. Dobrodruh Amos Nachoum hodil strach za hlavu a doplaval až obřímu žralokovi.

Nachoum vyfotil přes čtyři metry dlouhého žraloka jen ze vzdálenosti několika málo metrů. Vypadá to jako scéna z animovaného filmu Hledá se Nemo, kde se žraloci pokoušejí stát vegetariány. Ale tenhle "drobeček" je rozhodně na maso. Nicméně potápěč měl pro strach uděláno.


"Měl jsem stoprocentní jistotu, že žralok na mě nezaútočí. Nejsou to takové divoké kreatury, jak je vykresluje horor Čelisti. To máme jen mylně zakódované v naší mysli," prohlásil odvážný potápěč.


Nejmenší origami světa měří jen 3 milimetry

8. března 2010 v 12:00 | Werush

Rekordmankou ve skládání mrňavých origami je kanadská studentka Mui-Ling Teh. Dokáže vyrobit skládanku tak malou, že ji prostým okem ani pořádně nevidíte. Ale pokud byste použili lupu, otevřel by se před vámi nádherný svět miniaturních prostorových obrazů.

Třiadvacetiletá studentka architektury začala s origami, když jí bylo devět let. Už tehdy zkoušela vyrábět co nejmenší skládanky. Používá na ně pinzetu, lupu a obyčejný papír. Přesto jí výroba jedné skládanky zabere jen pouhých 20 minut. "Nejdůležitější je trpělivost," řekla Teh deníku Daily Mail. "A já trpělivá jsem. Origami skládám hlavně tehdy, když se potřebuji uvolnit a zklidnit."

V současné době má Mu-Ling několik desítek modelů, ale vlastnila jich mnohem víc. Asi před rokem jí ale vypadlo z batohu kindervajíčko, ve kterém měla uloženou sbírku desítek miniorigami. Studentka sní o tom, že jednou promění svůj koníček na profesi. Ráda by skládání origami vyučovala, zatím jen prodává kalendáře s fotografiemi miniaturních origami ptáčků.


Pořiďte si zimní outfit v mysticky fialových odstínech

7. března 2010 v 15:21 | Werush
Zima je ještě v plném proudu, a přestože to pro mnoho z nás není dobrá zpráva, můžeme si ponuré a chladné dny zpříjemnit zimními trendy. Tentokrát vám odhalíme kouzlo fialové barvy, ve které vás v zimě nikdo nepřehlédne! Pořiďte si také trendový fialový outfit a nechte se inspirovat skvělými módními kousky, které si pro nás připravili světoví módní návrháři.