Květen 2010

Turecké kalhoty jsou letos opět v kurzu

31. května 2010 v 7:00 | Werush

Návrháři nám je předhazují už od roku 2008, kdy se turecké kalhoty objevily v kolekci podzim/zima od Balmaina a Yves Saint Laurenta a poté také v jarních kolekcích Alexandera McQueena nebo Chloe, zdá se však, že pořádně připraveni jsme na ně až nyní, kdy je můžeme najít i v kolekcích trendových značek.

Jak je nosit?
Jak vidíte, vybrala jsem pro vás velice různorodé modely tureckých kalhot od černých elegantních až po barevné, vzorované s folklorními motivy, od bavlněných přes hedvábné až k denimovým. Při vytváření svého outfitu mějte na paměti, že turecké kalhoty jsou již dosti výrazným prvkem a tedy je ho netřeba doplňovat rafinovanějšími topy. Jednobarevné tílko či tričko budou bohatě stačit. Pokud jste menšího vzrůstu volte k harémovým kalhotám raději páskové sandálky na podpatku, nebo můžete zkusit i gladiátorky nebo žabky, abyste docílily trochu etno looku.

1

Dior po čínsku

29. května 2010 v 17:03 | Werush
Čínská Šanghaj v těchto dnech láká nebývalé množství návštěvníků. Světová výstava EXPO 2010 ale rozhodně není jediným důvodem jejich cesty. Francouzský módní dům Dior zde představil svou nejnovější kolekci luxusní konfekce.

Místo tradiční pařížské premiéry uvedl návrhář John Galliano cruise kolekci pro módní dům Dior v exotické Šanghaji. Ostatně sám designér má k Číně blízký vztah, místní historie a kultura ho nejednou inspirovala v jeho tvorbě.

Ovšem tentokráte vsadil na romantickou notu a vytvořil tak dokonalý kontrast k podzimní, velmi přísné linii. Slaďoučké odstíny, nevinné bílé, šťavnaté broskvové, smyslné fialové v kontrastu s černou a šedou vytvořily tu správnou harmonii hodnou dokonalé Pařížanky. Lehké hedvábí a jemná kůže zdůrazňují svůdné křivky a to téměř zakázaným způsobem. Z kolekce čiší smyslná nevinnost novodobých Lolitek.

1

Krása a móda tajemného Orientu

28. května 2010 v 7:00 | Werush
Zemité odstíny hlíny, pouštního písku, vonného koření spolu se zlatem tvoří hlavní barevnou paletu orientálního stylu stejně jako nákladné výšivky a pestré potisky.

Bavlna, hedvábí a kašmír směle konkurují moderním umělým látkách, které se jim ani v nejmenším nemohou rovnat praktičností, krásou a jedinečnými vlastnostmi. Díky stylu inspirovaného blízkovýchodní kulturou se stanete mistry ve vrstvení a kombinování.

Spoustu inspirace můžete načerpat mj. v letním kinohitu Sex ve městě 2, ve kterém se Carrie, Samatha, Charlotte a Miranda vydají z rušného New Yorku do luxusního Abú Zábí uprostřed arabské pouště.
1

Patnáctiletá dívka tvrdí, že ji v britských lesích pronásledoval panter

26. května 2010 v 7:00 | Werush
,, No, nechtěla bych mít v patách takovou čičinu, ale je to nesmírně náderhné zvíře!"

Patnáctiletá Angličanka Kim Howellsová je v posledních letech již čtvrtou osobou v oblasti hrabství Gloucestershire, která si stojí za tím, že spatřila šelmu připomínající pantera. Tu spatřila i se svou osmiletou sestřenicí Sophií Gwynneovou, jak leží v lese pod stromem. Údajně měla velikost německé dogy, byla černá a měla velké tlapy a dlouhý ocas.

..

Monique Lhuillier

24. května 2010 v 7:00 | Werush
Modely značky Monique Lhuillier jsou skutečnými klenoty. Precizní propracovanost, tvůrčí genialita a elegance spojená s kvalitou se snoubí v modelech Monique Lhuillier se stejnou samozřejmostí s jakou jsou jahody červené.

1

Legíny dobijí váš šatník

23. května 2010 v 9:58 | Werush
,, Strašně se mi líbí takovéto legíny, obzvláště ty se zajímavým vzorem nebo střihem"

Legíny se po svém úspěšném tažení na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století a následné delší pauze vrátily na módní scénu před třemi lety. Od té doby se usídlují v našich šatnících, ale také se postupně mění. Dnes již mají tolik podob, že už mnohdy ani nevíte, zda jde o legíny. Pružný pas ani upnutý střih přesně na kůži již nejsou podmínkou. Legíny se proto stávají univerzálně použitelným střihem kalhot. 

Legíny už tři roky postupně více a více dobíjejí naše šatníky. Dnes v nich uvidíte bez problémů i padesátnice nebo i starší dámy, které se naučily legíny správně nosit k nedostatkům postavy milosrdným tunikám nebo šatovým halenkám.

1

Jezero vyplavilo zrůdu s bílou tváří, může jít o montaucké monstrum

22. května 2010 v 10:55 | Werush
,, Také mi to celkem připomíná vydru, teda aspon co se týče srsti zvířete. Jinak jsem nadále zvědavá, co ještě všechno moře vyplave. A abych se přiznala, ani trošku se mi to zvířátko nelíbí "

Rok co rok se objevují zvěsti a důkazy o existenci tzv. montauckého monstra. Poprvé se o něm svět dozvěděl v roce 2008, kdy bylo jeho tělo nalezeno na pláži v New Yorku. Minulý rok byl pak tento živočich umlácen malými dětmi v Panamě. Nyní byl další exemplář vyplaven v kanadském Kitchenuhmaykoosib ve státě Ontario.

..

Bottega Veneta kolekce pro jaro a léto 2010

20. května 2010 v 12:37 | Werush
,, Krásná, nositelná jaro-letní kolekce "

Kolekce Tomase Maiera pro sezónu jaro léto 2010 je téměř výhradně v odstínech smetany.

Mezi modely najdeme bundu ispirovanou karate, šortky, teplákové soupravy i model vše v jednom. Zaujmou i jednoduché šaty bez ramínek, bavlněné letní šaty s inspirací v padesátých letech, korzet, i působivé večerní šaty.

Lehké bundy a šortky, elegantní T-shirt, šaty a tuniky to vše našlo svoji inspiraci v oblečení rolníků.
Oděvy jsou doplněny klínovými sandály, teniskami i lodičkami s otevřenou patou. Mezi kabelkami dominují kožené kabelky ve stylu koše z jemné slámy.

1

Moje návrhy- Boty 3 (tužka)

19. května 2010 v 9:53 | Werush
Tohle jsou opět mé návrhy, návrhy bot. Jsou to jen skice tužkou, které později dodělám pastelkami do barevné podoby.

Werush

KRESBY JSOU POD AUTORSKÝM PRÁVEM!!! ZKOPÍROVÁNÍ JE POD POKUTOU A ZABLOKOVÁNÍM IP ADRESY!!!

1-můj návrh

Nechte vykvést kytky ve vašem šatníku – květinovými vzory a aplikacemi uvítejte léto

17. května 2010 v 13:11 | Werush
Letošnímu jaru a létu vévodí vzory. Zatímco jaro bylo nutné přivítat v oblečení potištěném abstraktními pestrými vzory, na léto si nachystejte květinové potisky i 3D květinové aplikace. Po vzoru květinami obsypané louky obsypte květinami svoje oblečení, boty i kabelky. 

2

Moje kresba- Had (rozkreslené-tužka B7)

16. května 2010 v 11:26 | Werush
Takže opět sem dávám moji kresbičku. Je to sice teprve rozkreslená kresba , a to kresba hada, kterou v týdnu snad dodělám, jelikož máme tři dny volna kvůli maturantům. Až bude kresba hotová, tak ji sem samozřejmě hodím už dodělanou, ale jelikož hadík má spoustu šupinek, tak to ještě chvíli potrvá .

Werush

KRESBY JSOU POD AUTORSKÝM PRÁVEM!!! ZKOPÍROVÁNÍ JE POD POKUTOU A ZABLOKOVÁNÍM IP ADRESY!!!

moje kresba-had

Módní boty pro letošní léto

15. května 2010 v 17:30 | Werush
Módních stylů pro vaše nožky je letos skutečně mnoho. Vévodí přírodní prvky v podobě dřevěných podpatků nebo korku, ale také hedvábí používané na botách, které můžete nahradit také přírodním saténem nebo semišem.
1

Moje návrhy- Sukně (fixa + akv.pastel.)

14. května 2010 v 7:00 | Werush
Ve škole ted začínáme dělat na klauzuře a to na téma ,, sukně od baroka po secesi". Jako základ jsme museli navrhnout 10 návrhů sukní na dané téma na formát A3, ze kterých se potom vybíral návrh, který se bude šít. Sukně musí být moderní, takže viditelní vliv inspirace tam zase až tak neuvidíte.

Werush

KRESBY JSOU POD AUTORSKÝM PRÁVEM!!! ZKOPÍROVÁNÍ JE POD POKUTOU A ZABLOKOVÁNÍM IP ADRESY!!!

Inspirace:
inspirace

Letní trendy v manikúře

12. května 2010 v 7:00 | Werush
,, No myslím, že jen kvůli trendu (pokud nejste jejich obětí) není nutné si předeformovat všechny nehty, koneckonců hrany i obliny frčí pořád, ale ty pastelové laky jsou fajn!  "

Nejen oblečení, boty a doplňky podléhají módě. Nové trendy se každou sezónu objevují také v kosmetice a úprava nehtů není výjimkou. Co se tedy bude nosit letos v létě? In budou pastelové barvy, které vystřídají zimní rudé a vínové odstíny, a namísto dlouhých nehtů upravených francouzskou manikúrou předvádějí modelky na molech "půlměsícovou manikúru".

Hitem léta bude lak inspirovaný barvou moře a oblohy - v jasně modré barvě, pastelově sladké barvy, zejména  sladce růžová a blankytně modrá. Chybu neuděláte ani s klasickou béžovou či tělovou.  Tato barva je přirozeně ženská, nadčasová, a navíc vám pomůže zakamuflovat, že jste si manikúru nestihla opravit - oprýskaný lak v tělových odstínech není tak nápadný.

1

Farář zachránil psa dýcháním z úst do tlamy

10. května 2010 v 7:00 | Werush
Farář Ian Blay nacvičoval se snoubenci průběh svatebního obřadu a právě ve chvíli, kdy se měli políbit, vrazila do kostela farářova manželka. Přiběhla uličkou pro novomanžele a v náručí držela jejich polomrtvého psa, který se začal dusit po kousku snědeného sýra. Blay duchapřítomně přiskočil, vyndal psovi z tlamy zbytek sýra a začal s oživováním pomocí umělého dýchání.

.

Moře náušnic

8. května 2010 v 9:05 | Werush
Svěžest mořských vln a krása podmořského života láká každoročně milióny lidí na pobřeží. Právě s popularitou těchto elementů a zvyšujícím se zájmem o ochranu životního prostředí počítali designéři při tvorbě letní kolekci originálních šperků.

"Out of the Blue" je letní linie bižuterie a doplňků pocházející z ateliérů Swarovski.

Slavné broušené křišťály se pro tuto sezónu proměnily do jemných tónů evokující proměnlivost vodní hladiny.

Nechybí však ani temně červená, oranžová a tmavá modř mořských hlubin. Do každodenního života si vyberte náušnice z této linie, hodí se totiž k jakékoliv příležitosti a nemusíte se ani trápit s přísnými pravidly oblékání v zaměstnání.
1

Moje kolekce- Mladá volná tvorba: Stopy mody

8. května 2010 v 8:34 | Werush
V pátek (23.4.2010) jsem se zúčastnila se svou kolekcí soutěže Doteky mody v Prostějově. Obsadila jsem nádherné 2.místo v kategorii oděv a vyhrála spoustu cen, mezi které patří i sportovní kolo, takže mám opravdu radost!

Soutěže, umístnění, účast: soutěž Doteky mody 2010 Prostějov-2. místo
Kategorie: Oděv
Název kolekce: Stopy mody
Hudba: Akcent-Kylie

Popis oděvu (použité materiály a ozdoby):
- bíločerná pletenina
- červená pletenina
- černá šustákovina -( vycpaná vatelínem do požadovaných tvarů a následně oddobně prošitá červenou vlnou)

Doplnky:
- kabelky-( použity obě pleteniny i šustákovina)
- boty- ( dokoupené, poté ozdobně nastříkané)

Werush

FOTOGRAFIE JSOU POD AUTORSKÝM PRÁVEM!!! ZKOPÍROVÁNÍ JE POD POKUTOU A ZABLOKOVÁNÍM IP ADRESY!!!

Nejlepší trička sezóny

6. května 2010 v 7:00 | Werush
Nepsaným pravidlem módy je, že triček není nikdy dost. Nejrůznější barvy, délky a potisky upotřebíte při mnoha příležitostí.
Jarní a letní trička hýří nápaditými potisky s více či méně bláznivými motivy. Dají se nosit bez ohledu na věk, stačí si vybrat.

Pokud si na potisky s piráty, extravagantními celebritami netroufáte, zkuste to s populárními proužky.

1

Náhrdelníky pro moderní bojovnice

4. května 2010 v 7:00 | Werush
Masivní náhrdelníky, které do módy vrátil Jean-Paul Gaultier a Albert Elbaz dominují i letošní jarní bižuterii. Futuristické kreace minulých let však vystřídal duch královny Kleopatry a Xeny bojovnice.

Móda inspirovaná domorodými kmeny se stále více prosazuje, ať již díky životnímu stylu lohas, většímu důrazu na respekt jiných kultur, který se následně promítá do tvorby předních módních tvůrců.

1

Modro-černo, černo-modro

3. května 2010 v 15:43 | Werush
Jak jste asi zřejmě postřehli, můj  blog opět zdobí nový vohoz. Líbila se mi fotka modelky, kterou určitě znáte a tak jsem si řekla, jo, to bude dobré na záhlaví a tak jsem to tam šoupla. Opět jednoduché jako facka a tak doufám, že vás ta tma na mém blogu nepohltí